Gündem, Kadın - LGBTİ+

Tecavüz faili Murat Kaya dövüldü

Antalya’da aynı işyerinde çalştığı Murat Kaya isimli erkeğin cinsel saldırısına uğrayan Ç.Y’nin avukatı da cinsel saldırı tehditleri alıyor. Murat Kaya, Ç.Y. isimli kadını taksi durağına bırakma bahanesi ile araca bindirdikten sonra mobilya imalathanesine götürerek cinsel saldırıda bulundu. Murat Kaya ve arkadaşı G.K. zorla uyuşturucu verdikleri kadını önce darp etti, ardından da tecavüz etti. Yaşadıklarından sonra intihar teşebbüsünde bulunan Ç.Y, yüzde 99,9 engelli hale geldi.

Tecavüz saldırısına rağmen tutuklanmayan erkekler, yargıdan aldıkları güçle bu kez Ç.Y’nin avukatını tehdit etmeye başladı. Avukat Bilgenur Yalçın, tutuksuz sanıklar ile avukatlarının, kendisini cinsel saldırıyla, ailesini de öldürmekle tehdit ettiğini söyledi.

Tecavüzün doktor raporu ile belgelenmesine ve olay yeri kamera kayıtlarında iki erkeğin Ç.Y’yi dövdükleri, uyuşturucu verdikleri ve tecavüz ettikleri görünmesine rağmen tecavüzcü iki erkek çıkarıldıkları Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nce adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Kamera kayıtlarını, doktor raporunu, olay yeri inceleme ve Adli Tıp Kimya İhtisas Daire Başkanlığı’nın analiz raporlarını inceleyen savcı, Murat Kaya ile G.K. hakkında, zorla uyuşturucu madde vererek kadının direncini kırma ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘nitelikli cinsel saldırı’ ve ÇY’nin parasını zorla alarak ‘nitelikli yağma’ suçunu işlediği kanaatine varmasına rağmen tutuklanmadı.

Tutuksuz yargılanan Murat Kaya, bu sabah iş yerinin önünde kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı. Başından yaralanan Murat Kaya, “Bulunduğum bölgede bana bakış açıları değişti. Cep telefonumu açamıyorum. Binlerin üzerinde tehdit mesajları geliyor. İş yeri çıkışında beni darbettiler. Ailem ve ben sokağa çıkamaz hale geldik” dedi.

Paylaşın