Gündem

KBDH milisleri Adana’da çevik kuvvet minibüsünü vurdu

KBDH Şehit Sema Koçer İntikam Milisleri, yaptığı yazılı açıklamada, 18 Şubat günü Adana Çukurova’da “nöbet değişimi için hareket halinde olan çevik kuvvet minibüsüne yönelik el yapımı bomba ile eylem düzenlediklerini” belirtti.

Açıklamada, “Eylem sonucunda çevik kuvvet polislerini taşıyan minibüs tamamen imha olarak kullanılamaz hale geldi, ancak ölü ve yaralı polis sayısı netleştirilemedi. Eylem sonrası olay yerine çok sayıda ambulans, itfaiye ve polis gücünün sevk edildiği gözlendi” ifadeleri kullanıldı.

KBDH eylem için ayrıca “Bu eylem ile Garê’de tarihi bir direniş sergileyerek kahramanca şehit düşen yoldaşlarımızı anıyor, bu tarihi direnişi selamlıyoruz” diyen KBDH, şunları ekledi: “Faşist hükümete ve onun kolluk kuvvetlerine de diyoruz ki bizler sadece Garê’de değil Kürdistan ve Türkiye’nin her şehrindeyiz ve faşizme karşı olan mücadelemizi her aşanda daha da yükselteceğiz.” dedi.

Açıklamanın devamında ise şunlar belirtildi:

“Faşist devlet halklarımız üzerinde ve Kürt özgürlük hareketinin üzerinde imha ve soykırım saldırıları devam ediyor. Kürdistan’ın her bir yanında Kürt halkını ve onun mücadelesini yok etmeyi amaçlayan faşist ordu ve devlet gerçek yüzünü Garê’ye yapılan son saldırılarda bir kez daha ortaya koymuştur. Kendi esirlerini infaz edecek düzeye gelen faşist hükümet bu operasyonun sorumlusudur. Bu saldırılara karşı Garê’de 4 gün boyunca tarihi bir direniş sergileyen PKK özgürlük gerillaları bu saldırıları boşa çıkarmış ve bu zaferi başta Kürt halkı olmak üzere tüm halklara armağan etmiştir. Bizler KBDH olarak Garê’de bu tarihi direnişi yaratıp kahramanca şahadete ulaşan yoldaşlarımızı anıyor ve direnişlerini selamlıyoruz ve diyoruz ki eylemlerimiz ile onlara olan borcumuzu ödeyeceğiz ve halklarımızı bu faşizmden kurtaracağız.

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik tecride karşı binlerce yoldaşımız ağar koşullar altında bedenlerini eyleme çevirmiş durumda tüm halklarımız bu direnişlere ses katmalı ve en üst seviyeye çıkarmalıdır. 15 Şubat uluslararası komplosunun yıldönümünü yaşadığımız bu günlerde hep beraber komploculara karşı direnelim ve halklarımızın özgürlüğünü sağlayalım. Kadın cinayetlerinden iş cinayetlerine Boğaziçi direnişinden Kürdistan’daki direnişe tüm direnişlerimizi ortaklaştıralım ve faşist hükümete son darbeyi vuralım.”

Paylaşın